Showing posts with label Magnus Aurolson. Show all posts
Showing posts with label Magnus Aurolson. Show all posts

6.1.12

Tehnica răzbunării


Apropo de acest articol. Aţi observat că ultima imagine cu spirala e o imagine furată de aici. Adică o concurenţă pentru MISA din SUA condusă de o femeie numită Kat Tudor. 
Şi mai interesant este faptul că maestrul yoga numit Costică Cojocaru se plângea pe acest video de pe youtube ca aştia cică au furat fotografia lui despre spirala de hiatus şi că sunt nişte mincinosi pentru ca nu spun in video că spirala respectivă e de la MISA. Iar acesta desigur este în mod intenţionat. Este imposibil ca cineva să fie informat greşit. Spune asta un cursant al unei „şcoli” care promoveaza atingerea terapeutica în secolul 21. Şi încalcă Satya (Adevărul) la fiecare ocazie. 

The woman who sad the big spiral began in Bulgaria is a big lier......

You said the big spiral took place in Bulgaria and you showed my photo. Why? It is not true; the spiral took place in Romania and was organized by the MISA Yoga Scool. Check my blog; please search after my name Costica Cojocaru and say the truth

you copied my photo..... the spiral photo it is my photo

Iar acum vedem cum se manifestă Satya în forma sa cea mai pură şi sublimă în cadrul celei mai mari şcoli spirituale din macrocosmos: aţi folosit o imagine făcută de unul dintre cursanţii noştrii într-un video non-comercial? Bun. Ne răzbunăm în mod sublim şi spiritual prin a folosi o imagine făcuta de voi pentru a ilustra şi a promova evenimentele din cardul sectei noastre pentru profit. Că asa e spiritual. 

Numele imaginii este modificată. De ce? Iarăşi pentru că aşa e spiritual. 
Cam aşa cum o anumită carte este modificată pentru a ascunde plagiatul din sectă. Acest caz este şi mai hilar totmai pentru că Costică se plângea acum 2 ani că vai a fost furat fotografia lui. Dar văd că de atunci a primit iniţierea în tehnica supremă MISA: răzbunarea. 

O evoluţie spirituală de excepţie Costică. Bravo. 

Oare acestă iniţiere unică de pe această planetă şi care a fost revelat de prima dată de Grieg, implică şi meditaţii speciale şi ultra secrete pentru retragerea charismei acestei femei? Sau are Costica vreun tapas special în acest sens? Că in comentarii nu am vazut că mentionează faptul că o să facă binecuvântări pentru ea şi faptul că misanii cred că nu exista coiincidenţe arată foarte clar cum stă treaba cu imaginea respectivă. 

26.11.10

Să nu consacrați în numele meu!


Dragi misani, vă impor cu umilință și compasiune, iubire, ce vreți să nu mai consacrați omenirea pentru ideiile voastre personale. Lăsați-ne în pace. Credeți dacă doriți în toate tâmpeniile cu care vă prostește Magnus dar să ne lăsați pe noi în pace.

Bidonaru - Mesaj

Ultima acțiune super-spiritualico-fantastică organizat de asociația non-profit pentru ridicarea nivelului spiritual al omenirii MISA:  o acţiune spirituală excepţională gen rugă colectivă realizată cu ocazia spiralei de inducţie a stării de eliberare prin miracol divin din 13 noiembrie. 

23.6.10

Conversatie deschisa intre o secta pardon miscare spirituala si restul lumii


Motto: "De aceea am introdus pe yogaesoteric o nouă facilitate, şi anume posibilitatea de a se posta comentarii la articole. (...) Deci îi informăm răspicat pe activiştii anti-MISA, chiar dacă sunt înscrişi la cursurile noastre, că spaţiul comentariilor de pe yogaesoteric NU LI SE ADRESEAZĂ. De aceea vom modera comentariile şi, pentru a explica mai bine punctul nostru de vedere, să vă dăm câteva exemple.(...)nu îi considerăm pe denigratorii plătiţi ai MISA cititori ai site-ului yogaesoteric. Nu ne interesează părerea lor pentru că în primul rând nu este părerea lor, ci este ceea ce sunt plătiţi să spună şi, în plus, pentru că ne-au plictisit.(...)Mai simplu spus, dacă nu ai avut răbdare să citeşti tot acest editorial: ne rezervăm dreptul de a decide care comentarii vor fi publicate!" (Admin Yogaesoteric.net)


Uite cum devine sa ai o opinie diferita decat cea de la redactia yogaesoteric o profesie. 
Pe bune ca de acum incolo o sa zic ca profesia mea este sa fiu in dezacord fundamental cu MISA si YE.